Spindleruv Mlyn (CZE)

Qualification
Men's Slopestyle
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
1
BOGGIO Davide
1999
ITA
1
HENKES Judd
2001
USA
1
COLLINS Tiarn
1999
NZL
1
CORNING Chris
1999
USA
2
OKUBO Yuri
2000
JPN
2
FITZSIMONS Sean
2000
USA
2
VANDEWEYER Stef
1999
BEL
2
HOSEFROS Keegan
1999
USA
3
PUENTER Nick
2002
SUI
3
MIYAZAWA Yutaro
1999
JPN
3
JAROS Samuel
2001
SVK
3
WINKELMANN Luke
2000
USA
4
NEFF Cedric
2001
SUI
4
OPPEGAARD Zeke
2003
USA
4
MACDOUGALL John
2000
CAN
4
JARVIS Carter
1999
CAN
5
KARAKOCA Talha
2001
GER
5
MISKIMAN Sean
2000
CAN
5
BUFFEY William
2002
CAN
5
FOY Rakim
2002
NED
6
VAN HOOF Ilias
1999
BEL
6
GRAY Nathan
2000
FRA
6
VALAX Enzo
2000
FRA
6
BARTET Titouan
2000
FRA
7
MATHISEN William
2003
SWE
7
JUNKER Jonas
2000
SUI
7
BOLL Moritz
2000
SUI
7
ECKHOFF Mathias
1999
NOR
8
HRSTKA Ladislav
2001
CZE
8
VICKTOR Noah
2001
GER
8
VOCKENSPERGER Leon
1999
GER
8
LUCKERBAUER David
2000
AUT
9
ADAMS Gabriel
2003
GBR
9
COCKRELL Billy
1999
GBR
9
KIKAS Marten
1999
EST
9
LANDMARK Jesper
1999
SWE
10
MEKINC Naj
2001
SLO
10
BREU Moritz
2003
GER
10
BOHINC Daniel
2001
NZL
10
BLACKMORE Lachlan
2002
NZL
11
SMITH Ethan
2003
GBR
11
SALAC Kristian
2001
CZE
11
LAFRAMBOISE Nicolas
2000
CAN
11
LIVIERO Nicola
1999
ITA
12
VENDEROTTE Tom
2001
FRA
12
CRAIG Fletcher
2001
NZL
12
WOLF Casper
2001
NED
12
REEVES Joshua
1999
CAN
13
BERGMAN Joonas
2000
FIN
13
NEVAKIVI Aleksi
1999
FIN
13
STROHMEYER Till
2002
GER
13
MAIR Enzo Ramiro Ignacio
2000
ARG
14
KALLO Sami
2000
FIN
14
GUETL Leon
2001
GER
14
MENDOLIA Facundo Catriel
2001
ARG
14
RUPP Elias
2001
SUI
15
YANEZ Alvaro
2002
CHI
15
ANDRASOVICH Uladzislau
1999
BLR
15
DEUTINGER Maximilian
1999
AUT
15
FRICZ Botond Istvan
2000
HUN
16
YANG Wenlong
1999
CHN
16
MILENKOVIC Matija
2001
SRB
16
CEBRON Gianluca
1999
ARG
16
KIM Gyeong-Uk
2001
KOR
17
BAKSEVICIUS Gabrielius
1999
LTU
17
PRENTICE Raymond
1999
GBR
17
VAN HOEIJ Dennis
2000
BEL
17
LEE Joon-Sik
2002
KOR
18
VAISANEN Emppu
1999
FIN
18
CAZORLA Benoit
2000
FRA
18
ROVENSKY Jan
1999
CZE
18
CORREA Felipe
2001
ARG
19
LAINE Juho
2000
FIN
19
ALMQVIST William
2001
SWE
19
LEE Min-Sik
2000
KOR
19
ARAGON Jose Antonio
2000
ESP
20
SMANS Mattice
2001
BEL
20
YANG Shunyan
1999
CHN
20
BASKAKOV Ilia
1999
RUS
20
SUTTER Gian Andrea
1999
SUI
21
KRALJ KOS Bono
2002
SLO
21
REICHER Felix
2000
AUT
21
CASTRO Jaime
2000
ESP
21
MORAUSKAS Motiejus
2002
LTU
Did not start